Haberler

22 Aralık 2020

TİKA’dan Yatırım Ofisleri Arası Tecrübe Paylaşım Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi işbirliğinde Bosna Hersek Yabancı Yatırımları Teşvik Ajansı (FIPA) personeline yönelik “Tecrübe Paylaşım Programı” düzenlendi.

Program kapsamında Yatırım Ofislerinin / Ajanslarının temel fonksiyonları, teşkilat yapıları karşılıklı olarak ele alınırken Türkiye’nin uluslararası doğrudan yatırımları da tanıtıldı.

Programın açılış bölümünde, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Danışmanı Mustafa Rumeli Türkiye’nin yabancı yatırımları çekme kapasitesi açısından başarılı bir konumda olduğunu ve bu tecrübeyi dost ve kardeş ülkelerle paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Program vesilesiyle Türkiye’nin yatırım teşviklerinin de anlatılmasının önemine dikkat çekti.

TİKA Eğitim Projeleri Koordinatörü Mustafa Haşim Polat ise birçok sektörde Türkiye’nin tecrübelerini dost ülkelerle paylaşan TİKA’nın yatırım alanında da üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirterek bu alanda yapılacak faaliyetlerin Türkiye’nin yabancı yatırımları çekme potansiyeline de katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi işbirliğinde ilk olarak Bosna Hersek ile başlatılan programın farklı ülkelerle devam ettirilmesi öngörülüyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Cezayirli Kadınlara Atölye Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’de kırsalda yaşayan kadınlar için 3 farklı bölgede baharat işleme atölyesi kurulumu amacıyla makine ve ekipman desteği sağlandı. Bejaia’da kırsalda yaşayan kadınların sosyo-ekonomik durumlarını iyileştirmek amacıyla hizmet vermekte olan...