Haberler

24 Temmuz 2015

TİKA’dan Yemen’e Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından iç karışıkların yoğun olarak yaşandığı Yemen’de gıda yardımında bulunuldu.

TİKA, Yemen’e yönelik faaliyetlerine gerçekleştirdiği projelerle devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından iç karışıklıkların ve bombalamaların yoğun olarak yaşandığı Yemen’de gıda yardımında bulunuldu. Başkent Sanaa’da bombalamalardan etkilenip evlerini boşaltmak zorunda kalan Yemenlilere TİKA tarafından temin edilen gıda paketleri dağıtıldı.

Başkent Sanaa’nın dört farklı (Hadde, As-Safiyeh, Sa’van ve el-kefr) bölgesinde muhtaç durumda olan 800 aileye yardımlarını ulaştırdı. TİKA Yemen Uzmanı Abdullah Sarı, kısıtlı bir zamanda ve imkânlarla en kısa zamanda mağdur Yemenlilere ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Özellikle bombardımandan çokça zarar gören ailelere ulaşmaya gayret eden TİKA tarihi bağlarının güçlü olduğu bu coğrafyanın insanlarını yalnız bırakmıyor. 

Sonraki Haber

Lübnan’da Dar Al Fetwa Kurumu Halk Sağlığı Merkezine Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’da Dar Al Fetwa Kurumu Halk Sağlığı Merkezine tıbbi cihaz desteğinde bulunuldu. TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde sağlık projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA Lübnan’da Dar Al...