Haberler

15 Kasım 2023

TİKA’dan “Yenilikçi Tekstil Eğitimi” Programına Destek

Gelişmekte olan ülkelere yönelik olarak; Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK), Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı Müdürlüğü (BUTAL), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) iş birliğinde 25 Ekim – 7 Kasım 2023 tarihleri arasında “Innovative Textiles / Yenilikçi Tekstiller” konulu uluslararası eğitim programı düzenlendi.

İzmir, Denizli ve Bursa’da “Teknik Tekstil,  Test Laboratuvarlarının Akreditasyonu ve Deri Sanayisinde Eko-Üretim” ana başlıkları ile düzenlenen eğitim programına; Bangladeş, Kamerun, Etiyopya, Gana, Mali, Nijerya, Pakistan, Vietnam ve Zimbabve’den olmak üzere 9 farklı ülkeden toplam 10 kursiyer katılım sağladı.

Program kapsamında katılımcılara; teknik tekstilin sınıflandırılması, performans testleri ve teknik tekstil için uluslararası standartlar, teknik tekstil piyasası konularında uygulamalı ve teorik eğitimler verildi.

Sonraki Haber

TİKA, Tacikistan’da Otizmli ve Engelli Çocukların Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Tacikistan Devlet Sosyal Güvenlik Ajansı iş birliğinde Hisar Otizmli ve Engelli Çocuk Eğitim Merkezi’ne rehabilitasyon bölümü, dikiş atölyesi ve çocuk oyun alanı kuruldu. Tacikistan’ın Hisar şehrinde Devlet...