Haberler

28 Mart 2019

TİKA’nın Afganistan’da Yenilediği Kütüphane Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Herat Gıyâsiye Üniversitesi’nin kütüphane ve konferans salonu yenilendi.

TİKA yenilediği kütüphane ve konferans salonuna kütüphane rafları, çalışma ve toplantı masaları, projektör gibi teknik ekipman desteği de sağladı.

Kütüphanenin açılış törenine Batı Havzası Ulema Şurası Başkanı ve Gıyasiye Üniversitesi Kurucusu El-Hacc Mevlevî Hüdâdâd Salih, TİKA Afganistan Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışı törende konuşan Salih, iki ülke arasındaki ilişkilerin derinliğine dikkat çekerek, “Türkiye’nin Afganistan’ın dinî kurumlarına gösterdiği alâka ve muhabbetten dolayı teşekkür ediyorum ve bu ilginin devamlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

TİKA Koordinatörü Çınar da, üniversitenin imkânlarının geliştirilmesi ve kütüphanesinin de zenginleştirilmesi yolunda katkıda bulunmaktan son derece memnun olduklarını, aynı kültür ve medeniyet coğrafyasının mensup olan iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi anlamında çalışmalarına hız vereceklerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Türkiye Milli Pediatri Derneğine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Türk bilim insanlarının Panama’da Uluslararası Pediatri Birliği (IPA) kongresine  katılımı sağlandı.   Dünyada 144 ülke çocuk sağlığı derneklerinin üyesi olduğu, bir milyon çocuk hekimini temsil eden Uluslararası Pediatri...