Haberler

11 Ekim 2022

TİKA’nın Desteklediği "SIRCON 2022" Taşkent'te Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği İpek Yolu ve Türklerin bölgedeki geleceğinin ele alındığı “Bir Yol Bir Kuşak: Fırsatlar ve Zorluklar (SIRCON 2022) Kongresi” Özbekistan’da düzenlendi.

TİKA, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ahmet Yasevi Üniversitesi, Mirza Uluğ Bey Özbekistan Milli Üniversitesi, Alfraganus Üniversitesi ve Özbekistan Cumhuriyeti Bankacılık ve Finans Akademisi iş birliğinde “Bir Yol Bir Kuşak: Fırsatlar ve Zorluklar (SIRCON 2022) Kongresi” 4-9 Ekim 2022 tarihleri arasında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde düzenlendi. Kongreye, İpek Yolu üzerinde bulunan ve aynı tarihi paylaşan Özbekistan, Kazakistan ve Türkiye’den akademisyenler ve araştırmacılar katıldı.

İpek Yolu ile farklı disiplinler açısından ilgilenen akademisyenler ve araştırmacılar, uzun bir zamandan sonra ilk kez bir araya gelerek İpek Yolu’na ve Türklerin bölge geleceğine dair her türlü konuyu tartışma ve değerlendirme imkânı buldu.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Yenilenen İşitme Engelliler Okuluna Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’da bulunan işitme engelliler okulunda yenileme çalışması gerçekleştirdi. Okulun ihtiyaç duyduğu donanım desteği de sağlandı. TİKA, Afganistan’ın Herat şehrinde bulunan İşitme Engelliler Meslek Okulu’nun binasında bakım ve onarım...