Haberler

22 Nisan 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Cibuti’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında, Cibuti’de 330 ihtiyaç sahibi aileye 16,5 tonluk gıda yardımı yapmaya başladı.   

TİKA ve Hayır Kulübü Derneği (l’Association de Club de Bienfaisance) iş birliğinde yürütülen gıda yardım programı çerçevesinde hazırlanan koliler başkent Cibuti’de düzenlenen tören ile dağıtılmaya başlandı.  

Kuran tilaveti ile başlayan törende konuşan TİKA Cibuti Program Koordinatörü Kutluhan Yücel, Ramazan ayının insanlar arasında ayrım yapmaksızın paylaşım ve hayır yapmanın artırıldığı bir zaman dilimi olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam eti, “Cumhurbaşkanlığımız tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli yılı olarak ilan edilmesi vesilesiyle, Anadolu’nun kalbi sayılan manevi değerlerinden esinlenerek, bu sene Erenler Sofrası adı altında bir konsept oluşturuldu. TİKA, bu başlık altında 87 ülkede gerçekleştireceği Ramazan yardımlarını birleştirdi. Bu kapsamda TİKA Cibuti Program Koordinasyon Ofisi olarak, 330 Cibutili aileye gıda yardımı etkinliğini başlattık. Bu yardım ile faydalanıcı ailelerin Ramazan ayıdaki gıda ihtiyacına büyük katkı sağlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. “Ramazan'ın tüm Müslümanlara ve insanlığa iyilik, huzur ve barış getirmesini dilerim.” mesajını verdi.

Törende daha sonra sözü alan Hayır Klubü Derneği Başkanı Angham Hassan Mohamed “Bu yardım için TİKA’ya ve Türkiye’ye çok teşekkür ederiz. 330 aile için hazırlanan bu yardım, faydalanıcılar için büyük bir sevinç kaynağı olacaktır. Bu yardımdan faydalanmaları için derneğimizce gerçekten büyük ihtiyaç sahibi aileler seçilmiştir. Bu faaliyetin başka kişiler ve kuruluşlar için bir örnek teşkil etmesini dileriz.” dedi.

Sonraki Haber

Arakanlı Mülteciler TİKA’nın Erenler Sofrasında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) mutfağında 1.000 aile için pişirilen sıcak yemek, Bangladeş'te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı Cox Bazar’daki kamplarda iftar vakti dağıtıldı. TİKA, Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilere Türkiye’nin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Erenler Sofrası...