Haberler

07 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Namibya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Ramazanın Programı kapsamında Namibya’da 450 aileye gıda paketi dağıtıldı.

2021 yılının Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle TİKA tarafından organize edilen “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Namibya’da ihtiyaç sahibi 450 aileye gıda kolisi dağıtıldı.

İçerisinde un, şeker, tuz, yağ ve hijyen malzemeleri olan ve her ailenin 1 aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan 450 gıda kolisi başkent Windhoek, Okahandja, Groot Aub, Osire Mülteci Kampı, Keetmanshop ve Kunene bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Dağıtım programlarına katılan bölge yetkilileri, dini görevliler ve halk, yardıma muhtaç ailelere gerçekleştirilem yardımlar sebebiyle duydukları memnuniyeti belirtirken Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin Windhoek Büyükelçisi Berin Makbule Tulun dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu, zor günlerde yapılan yardımın Türk kültürünün bir parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Suriye’nin Kuzeyinde Yetim Öğrenciler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) “Erenler Sofrası” temasıyla hazırladığı Ramazan ayı programı kapsamında Suriye’nin kuzeyinde bulunan Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesi’nde yaklaşık 3000 yetim öğrenciye Türkiye’nin dostluk ve dayanışma elini uzattı. 2021 yılının Anadolu’nun...