Haberler

02 Ekim 2023

TİKA, Afganistan'da Turizm Fuarı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Herat Kültür ve Enformasyon Müdürlüğü Turizm Ofisi iş birliğinde tarihi Herat Kalesi'nde Dünya Turizmi Günü dolayısıyla fuar düzenledi.

Seyahat ve turizm şirketleri, el sanatları üreticileri ve kitapçılar gibi 40'tan fazla katılımcı yer aldığı fuar, sanatın çeşitli dallarını ve el emeği ürünlerini sergileme fırsatı sunarak, Herat şehrinin turizm potansiyelini ve kültürel zenginliklerini tanıtmayı amaçlıyor.

Hat, resim, camcılık, taş ve ahşap oymacılığı, minyatür, tezhip, el dokuma halıcılık, taş işçiliği, çinicilik gibi sanat dallarından ürünler, çadırlarda üç gün boyunca sergilendi.

Fuarın açılışına, Afganistan Savunma Bakanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, TİKA, Herat Valiliğine bağlı kurumlardan yetkililer ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sonraki Haber

KKTC'de Yemlik Dane Mısır Üretim Projesi'nde İlk Hasat Yapıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının "Yemlik Dane Mısır Üretim Projesi" kapsamında Paşaköy'de ilk hasat gerçekleştirildi. Paşaköy’de yer alan mısır tarlasındaki ilk hasat, T.C....