Haberler

19 Ekim 2023

TİKA, Çad’da Kadın İstihdamını Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Çadlı 40 kadına, sabun ve kozmetik ürünlerinin üretiminde kullanılan sarf malzemeleri temin edildi.

TİKA, Çad'da mesleki eğitim projeleriyle gelir artışı ve istihdamı artırıcı çalışmalarını sürdürüyor.

Çad'ın karşı karşıya olduğu işsizlik sorununa çözüm getirmek ve Afrika'daki dezavantajlı gruplardan biri olan kadınları ekonomik olarak güçlendirmek amacıyla Çadlı 40 kadına yönelik mesleki eğitim projesi başlatıldı.

Bu projede, katılımcılara sabun ve kozmetik ürünleri üretimi konusunda mesleki eğitimler verildi. Ayrıca, kadın girişimcilerin üretim, pazarlama ve girişimcilik yeteneklerini artırmayı hedefleyen eğitimler de düzenlendi.

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları sunuldu.

Sertifika töreninde, her bir kadın katılımcıya kendi işletmesini kurabilmeleri için gerekli olan ürünler ve sarf malzemeleri temin edildi.

Sonraki Haber

TİKA Romanya'da "Gastronomi Laboratuvarı" ve "Şiddete Maruz Kalan Anne Çocuk Evi" Açtı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Romanya'nın Köstence kentinde gastronomi laboratuvarının ve Şiddete Maruz Kalan Anne-Çocuk Evinin açılışını yaptı. TİKA, Köstence'de bulunan Gheorghe Miron Costin Teknoloji Lisesi gastronomi laboratuvarının açılış törenini yaptı. Açılış törenine; Türkiye'nin...