Haberler

15 Temmuz 2015

TİKA'dan Flipinler'de 1500 Üniversite Öğrencisine İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Filipinler'in ikinci büyük adası mesafesinde olan Mindanao Adası'nda bulunan Marawi şehrinde Mindanao Devlet Üniversitesi'nde 1.500'ün üzerindeki üniversite öğrencisiyle iftar sofrasında buluştu.

 Çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulunmak üzere Filipinlere giden TİKA heyeti şehirde bulunan yetimhanede yetimlerle bir araya geldikten sonra aynı şehirde bulunan ve Filipinlerin en başarılı üniversitelerinden birisi olan Mindanao Devlet Üniversitesi'nde 1.500'ün üzerindeki üniversite öğrencisiyle bir araya geldi. Yetimhane ziyaretinde  paylaşma ve kardeşlik ayı ramazan münasebetiyle ihtiyaç duyulan malzemelerin yanı sıra yetimlere hediyeler takdim edildi.

Daha sonra İftar Programı için Mindanao Devlet Üniversitesi kampüsüne geçen heyetin bir araya geleceği öğrencilerin sayısının yüksekliği nedeniyle şehirde başka bir yerde düzenlenmesi mümkün olmayan program için Spor Salonu seçildi.

İftar programı öncesinde TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er’in TİKA'nın dünya üzerindeki faaliyetlerini anlatan konuşmasında ülkemizin Filipin halkına kalkınmaya yönelik projelerle destek verileceği ve hiçbir ayrım yapılmaksızın ülkenin her yerinde çalışmalar yürütüleceği vurgulandı. Yürütülecek faaliyetlerde Filipinler Cumhuriyeti'nin kalkınma öncelikleri çerçevesinde sağlık ve eğitim sektörleri başta olmak üzere birçok alanda faal olunacağı belirtildi. Rektör Yardımcısı tarafından yapılan takdimde Başkan yardımcısı nezdinde TİKA’ya teşekkürlerini ileten üniversite yönetimi Türkiye'nin barışa katkı veren rolü ve bölgedeki kalkınma faaliyetlerini görmekten son derece memnun olduklarını belirtti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Nijer'de 800 Kişiye Gıda Yardımı ve İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’de ihtiyaç sahibi 800 aileye gıda yardımı yapılırken başkent Niamey’de yaklaşık 400 kişinin katıldığı 2 iftar programı düzenlendi. TİKA Dünya'nın en fakir ülkesi Nijer'de faaliyetlerine Ramazan'da da...