Haberler

06 Aralık 2023

TİKA'dan Göçmen Kadınlara Mesleki Eğitim ve İstihdam Desteği Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gürcistan'da kadınların istihdamına destek vermek amacıyla Abhazya Savaşı mağduru kadınlara üretime yönelik malzeme desteğinde bulundu.

TİKA ve Abhazya Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde yürütülen proje kapsamında, kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi ve meslek edinmesi amacıyla düzenlenen el sanatları ve kozmetik bakım eğitimlerine katılan savaş mağduru kadınlara üretimde kullanılan malzeme ve ekipman temin edildi.

Teslim törenine; T.C. Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Kazım Kartal, Abhazya Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Ruslan Abaşidze, Abhazya Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Levan Tevzaia, Abhazya Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gogita Tedoradze, TİKA Tiflis Koordinatörü Tuba Özütok, savaş mağduru kadınlar ve eğitmenler katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Erbil ve Kerkük’te Türkmen Okullarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Irak’ın Erbil ve şehrinde yaşayan Türkmen öğrencilerin eğitim gördüğü İmadettin Zengi Lisesi ve Oğuzhan Ortaokulu’nun daha iyi şartlarda eğitim faaliyetlerine devam edebilmesi için eğitim sınıfları yenilenerek spor...