Haberler

15 Temmuz 2015

TİKA'dan Kenya'da Gıda Dağıtımı ve İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türk Hava Yolları işbirliğinde Nairobi’nin Lower Kabete Camisi’nde ihtiyaç sahibi 300 aileye pirinç, un, şeker, yağ ve tuzdan oluşan kolilerde gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca, gıda dağıtımının yanı sıra THY’nin bazı promosyon ürünleri de ayrı bir çanta içerisinde verildi.

Diğer programda ise, Nairobi’nin dışında mukim Mama Dhahabu Yetimhanesi’nde bulunan yaşları 3 ila 18 arasında değişen yaklaşık 100 yetimin düzenli ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla üç adet keçi kesimi yapıldı ve birkaç ay süreyle yetecek kuru gıda malzemesi tedarik edildi. Ayrıca, yetimler için kıyafet, şekerleme, oyuncak ve kişisel temizlik malzemesi ile yetimhanede gerekli hijyenin sağlanması için temizlik malzemesi verildi.

Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke, Din Hizmetleri Müşaviri İsmail Akbulut, TİKA ve THY yetkilileri ile cami ve yetimhane görevlilerinin katıldığı programlarda ülkemizce verilen destekten ötürü duyulan minnettarlık dile getirildi. Bunun yanı sıra bu iki yer için de yetkililer tüm Ramazan ayı boyunca aldıkları bu desteğin ilk olduğunu belirterek bayram arifesinde böyle bir desteğin aileler ve yetimler için oldukça önemli olduğunun altını çizdiler.

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Flipinler'de 1500 Üniversite Öğrencisine İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Filipinler'in ikinci büyük adası mesafesinde olan Mindanao Adası'nda bulunan Marawi şehrinde Mindanao Devlet Üniversitesi'nde 1.500'ün üzerindeki üniversite öğrencisiyle iftar sofrasında buluştu.  Çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulunmak üzere Filipinlere...