Haberler

22 Haziran 2017

TİKA'dan Komorlor’da 450 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Komorlar Birliği’nin başkenti Moroni’de 450 aileye gıda desteğinde bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Komorlar Birliği’ne yönelik önemli projeleri hayata geçiren TİKA tarafından başkent Moroni’de 450 aileye gıda yardımında bulunuldu.

Ramazan ayında Komorlar Birliği Maliye Bakanlığı'na bağlı Zekât İdaresi yöneticileriyle koordinasyon halinde Moroni'de ihtiyaç sahibi bedensel ve zihinsel engeli olan ailelere TİKA tarafından gıda desteği verildi. Moronili yetkililer TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Türkiye ve TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. 

Sonraki Haber

Romanya’da Romen Türk ve Tatar Soydaşlara Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA),  Romanya’nın Dobruca Bölgesi’nde yaşayan Romen, Türk ve Tatar soydaşlarımıza gıda desteğinde bulundu. TİKA, Ramazan ayı sebebi ile gerçekleştirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından  Romanya Müslümanları...