Haberler

08 Haziran 2017

TİKA'dan Libya'da Mülteci ve Yetim Çocuklara İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Libya’da T.C. Misurata Başkonsolosluğu bahçesinde, Libyalı mülteci ve yetim çocuklar için “Çocuklarla TİKA İftar Sofraları” programının ilki düzenlendi.

Libya’nın içerisinde bulunduğu siyasi kriz ile çatışma ortamından en çok etkilenen kesim olan çocukların Ramazan ayı vesilesiyle “TİKA İftar Sofralarında” bir araya getirilerek mutlu edilmelerinin amaçlandığı, iftara başta Bingazi olmak üzere Libya’nın muhtelif şehirlerinden Misurata’ya gelen ailelere mensup ve Sosyal İşler Bakanlığı sorumluğunda bulunan 100 çocuk ile Misurata Görme Engelliler Okulundan 25 öğrenci katıldı.

Başkonsolos Sinan Yeşildağ’ın ev sahipliğinde düzenlenen İftar Programına Sosyal İşler Bakanlığı, Misurata Belediyesi yetkilileri ile Libya Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürlüğü yetkilileri ve aileleri katılım sağladı.

Başkonsolos Yeşildağ, “Başkonsolosluğumuz yerleşkesi bahçesinde Libyalı çocuklar ve görme özürlü gençler için toplu bir iftar düzenleyen TİKA, Türk-Libya kardeşliğini Türkiye’den buraya kalplerinde getirdikleri iyilikle biraz daha güçlendirdi”, ifadeleriyle TİKA’nın Libya’da gerçekleştirdiği bu iyiliğe tanık oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

İlk defa böyle bir iftara katıldıklarını belirten çocuklara program sonunda muhtelif hediyeler sunuldu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Mali'deki İşitme Engelli Öğrencilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mali'deki işitme engelli öğrencilere gıda yardımında bulundu. Mali'nin başkenti Bamako'da düzenlenen törende İşitme Engelliler Okulu'nda (EDA) eğitim gören öğrencilere gıda kolileri teslim edildi. Törene, Mali Devlet Başkanı İbrahim...