Haberler

15 Temmuz 2015

TİKA'dan Tunus'ta Gıda, Giyim Yardımı ve İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’un Tatavin Vilayetinde İftar Programı düzenlendi.

Tunus’un görece yoksul güney bölgelerinden Tatavin Vilayetinde düzenlenen Ramazan Etkinlikleri kapsamında yoksul ailelere gıda yardımı ve yetimlere giysi yardımı gerçekleştirildi. Tatavin vilayetinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin Tatavin Valiliği ile tespit ettiği 660 aileye yönelik olarak hazırlanmış olan gıda paketleri Tunus Program Koordinasyon Ofisimiz tarafından tedarik edilerek bölgede dağıtımı gerçekleştirildi. Aynı zamanda, 260 yetime bayramlık kıyafetleri hediye edildi.

Düzenlenen iftar programına Tatavin Belediye Başkanı, bölge milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, üst düzey yöneticiler, basın mensupları ve yoksul aileler ile yetim çocuklar katıldı.

Belediye Başkanı yaptığı konuşmada, bölgeye sadece TİKA’nın yardım ettiğini belirterek faaliyetlerinin artması temennisinde bulundu. Tatavin milletvekilleri de TİKA’nın faaliyetlerinden bahsederek teşekkürlerini ifade etti.

Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen talep üzerinde yapılan toplantıda, yaşanan sıkıntılardan bahsedilerek, Tatavin’de özellikle yoksul aileler ve yetimlerin çok sayıda bulunduğunu, tarımsal üretimden eğitim ve sağlığa kadar birçok alanda desteğe ihtiyaç duyduklarını ifade ettiler. Programın ardından TİKA faaliyetleri hakkında bilgi veren Koordinatör Muhsin Balcı, yoksul aileler ve yetimlerle bir araya gelmenin Ramazan ayının ruhunu yansıttığını ifade ederek, bu çerçevede sivil toplum kuruluşlarına desteklerinin devam edeceğini belirtti. Program, yetim çocuklara verilen hediyelerle sona erdi.   

Sonraki Haber

TİKA'dan Kenya'da Gıda Dağıtımı ve İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türk Hava Yolları işbirliğinde Nairobi’nin Lower Kabete Camisi’nde ihtiyaç sahibi 300 aileye pirinç, un, şeker, yağ ve tuzdan oluşan kolilerde gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca, gıda dağıtımının yanı sıra...