Haberler

19 Nisan 2023

TİKA'dan Türkiye'deki Depremlerde Arama Kurtarma Çalışmalarına Katılan Pakistanlı Ekiplere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Pakistan'ın başkenti İslamabad'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan ve Türkiye'ye yardım organizasyonu düzenleyen ekiplere iftar verdi.

İftara, Ulusal Afet Yönetim Ajansı (NDMA) Başkanı Korgeneral İnam Haydar Malik, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Türkiye'deki depremlerin ardından yardım faaliyetlerinde bulunan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Pakistan'daki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Büyükelçi Paçacı, burada yaptığı açıklamada, iki ülkenin zor zamanlarda daima birbirlerinin yanında durduğuna işaret ederek depremlerde Pakistan'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Paçacı, iftar programının sonunda depremler sebebiyle Türkiye'de arama kurtarma faaliyetlerine ve yardım çalışmalarına katılan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine plaket takdim etti.

Pakistan'dan 84 resmi, 47 sivil toplum kuruluşundan olmak üzere toplam 131 personel, Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarına katılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Desteğiyle Bosna Hersek’te Kurulan Çaplina İlçe Müftülüğü Kültür Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Bosna Hersek İslam Birliği Çaplina İlçe Müftülüğü iş birliğinde TİKA tarafından tadilat ve donanım çalışmalarının yapıldığı Kültür Merkezi açılışı kapsamında kendi yurtlarına geri dönen Boşnaklar için iftar programı düzenlendi. TİKA ve Çaplina İlçe Müftülüğü ev...