Haberler

14 Temmuz 2015

TİKA'dan Ürdün'de 200 Yetim ve Engelli Çocuğa İftar

Tarihe Yolculuk ve Sosyal Sorumluluk Gününde  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ürdün'ün  Başkenti Amman'da  200'den Fazla Yetim ve Engelliyi İftar Sofrasında Buluşturdu.

Tarih ve kültür coğrafyamızla ülkemiz arasında köprüler kurmak amacıyla, TİKA tarafından sosyal-kültürel programlar kapsamında, toplumun ve üst düzey yöneticilerin dikkatlerini yetim ve engelli sorunları üzerine çekmek ve bu konuda kamuoyu oluşturmak amacıyla ''Tarihe Yolculuk ve Sosyal Sorumluluk Günü'' sloganıyla Ürdün'de bulunan ve on iki (12)  kampta yaşayan Filistinli 200 den fazla yetim ve engelliyi çocuğu iftar sofrasında buluşturdu.

Etkinliğe; Ürdün Millet Meclisi üyesi, Sosyal İşler ve Aile Komisyonu Başkanı Necah Al İZZE, UNRWA Bölge Ofisi Sosyal Projeler Müdiresi Maha Al Rantisi, Ürdün Dışişleri Bakanlığı Filistin Dairesi Musteşarı Nacih Al Akrabavi, T.C.Amman Büyükelçisi ve beraberindeki heyet ile Ürdün Hicaz Demiryolu Müdürü Müh. Salah LOZİ, Ürdün Engelli Kişiler İçin Toplum Temelli Rehabilatasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muhammet Antaki ve yönetim kurulu ile Koordinatörlüğümüz çalışanları, ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Yetim ve engelli çocuklar Kamplardan alınarak tarihi Hicaz Demiryolu Amman İstasyonuna oradan da yaklaşık 23 km kuzeyde bulunan Zarka Hicaz Demiryolu istasyonunda  götürüldü.

Yetim ve engelli çocuklar ile misafirlere Türk mutfağının lezzetli yemekleri ikram edildikten sonra, çocukların hazırlayıp sunduğu Kuran-ı Kerim tilaveti, şiir, skeç ve performanslar ile devam etti. Program, misafirlerin Zarka Hicaz Demiryolu istasyonundan Amman istasyonuna ulaştırılmaları ile son buldu. 

Sonraki Haber

TİKA'dan Lübnan'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın kuzeyindeki Trablus kentinde Sultan 2. Abdülhamid'in bu şehirde yaşayan akrabalarının da iştirak ettiği 500 kişiye iftar verdi. İftarda konuşan TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Keman Özdemir,...