Haberler

07 Temmuz 2023

TİKA, Kırgızistan’da Kültürel İş Birliği Faaliyetlerine Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Uluslararası Dünya Halkları Kültür Festivali, 3-6 Temmuz 2023 tarihleri arasında Kırgızistan’da düzenlendi.

TİKA ve Ankara Kulübü Derneği Kırgızistan Koordinatörlüğü iş birliğinde düzenlenen Uluslararası Dünya Halkları Kültür Festivali/Yarışması, Kırgızistan’ın Issık Gölü bölgesinde bulunan Çolpan Ata şehrinde gerçekleştirildi. Festival kapsamında düzenlenen yarışmalara Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Romanya’dan 400’den fazla yarışmacı katıldı.

Ankara Kulübü Derneği Seymenleri birinciliği göğüsledi

Yarışmacılar; dans, müzik ve el sanatları alanlarında hünerlerini sergilerken Uluslararası Dünya Halkları Kültür Festivali’nde jüri üyelerinin verdikleri puanlar sonucunda Ankara Kulübü Derneği Seymenleri birinciliği göğüsledi. Ankara Kulübü Derneği Bacıerenleri ise ikinci olarak yarışmayı tamamladı.

Kazanan yarışmacılar Kazakistan Almatı şehir gezisi ile ödüllendirildi.

Sonraki Haber

Kuzey Makedonyalı Sayıştay Mensuplarına Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Kuzey Makedonya’dan Türkiye’ye gelen Sayıştay heyetine yönelik mali konularda eğitim programı düzenlendi. TİKA ve T.C. Sayıştay Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen programda, Ankara’daki Sayıştay Başkanlığı denetçileri tarafından eğitimler...