Haberler

23 Ekim 2016

TİKA Kosova’da Çocukların Yüzünü Güldürdü

Kosova’da Vıçıtırın Foleja Kreşi’nin 2 sınıfı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi.  

TİKA Kosova’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kosova’da eğitim alanında önemli projelere imza atan TİKA tarafından Kosova’da Vıçıtırın Foleja Kreşi’nin 2 sınıfı yenilendi.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle Foleja Kreşi’nin 2 sınıfı daha nezih bir ortama kavuşturuldu. Proje kapsamında ayrıca Kosova’nın geleceği olan minik çocukların daha sağlıklı bir şekilde uyumaları ve güvenilir alanlarda oyunlarını ve faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için 120 ortopedik yatak desteğinde bulunuldu.

Kurulumu tamamlanan iki anasınıfının açılışına Foleya Kreşi çocukları ve personeli dışında Vıçıtırın Belediye Başkanı  Bajram Mulaku ve TİKA yetkilileri de katıldı. Açılış esnasında söz alan Foleya Kreşi Müdürü Fadil Krasniqi, TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu projenin Kosova’nın geleceğine yapılmış olan bir proje olduğunu ve çocuklara verilmiş en güzel hediye olduğunu belirti.

Vıçıtırın Belediye Başkanı Bajram Mulaku ise Vıçıtırın Belediyesi olarak Türkiye Hükümeti, Türkiye Belediyeleri, TİKA ve Türkiye’nin diğer kurumları ile çok yakın ve samimi işbirliği gerçekleştirmekte olduklarını belirtti. Söz konusu projenin TİKA tarafından Vıçıtırın Belediyesinde yapılan ilk proje olmadığını hatırlatan Mulaku, daha önce de tarım, spor, kültür ve diğer sektörlerde gerçekleştirilen projeleri hatırlatarak Türkiye Hükümetine ve TİKA’ya teşekkürlerini sundu.  

Sonraki Haber

Gazzeli 200 Aileye TİKA'dan LED Aydınlatma Sistemi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gazze’de yaşanan elektrik kesintilerinden etkilenen ve maddi imkânsızlıkları nedeniyle jeneratör olanaklarından mahrum olan 200 aileye LED Aydınlatma Sistemi dağıttı. Gazze’de yaşayan 2 milyon nüfus, yaklaşık 10 yıldan bu...