Haberler

19 Nisan 2023

TİKA Moğolistan’daki Okulun Kültür ve Sanat Salonunu Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın Dornogobi vilayetindeki 2. Okul’un Kültür ve Sanat Salonunu yenileyerek modern teknik ekipmanlarla donattı.

Dornogobi vilayetinde bulunan 2. Okulda, 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar 2 bin 106 öğrenci eğitim görüyor. Okulun kültür ve sanat salonu, müzik ve dans eğitimi, gösteriler, etkinlikler, sanat festivali, öğretmen seminerleri ve toplantıları olmak üzere çok amaçlı kullanılıyor.

TİKA, Moğolistan’da kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin kültürel ve sanatsal alanlarda modern eğitim imkânlarına kavuşması amacıyla 1971’den bu yana eğitim veren okulun kültür ve sanat salonunu yenileyerek modern ekipmanlar temin etti.

2. Okul Müdürü Hişig-Erdene Çinbat yaptığı açıklamada, “Bu okulda özellikle halk dansları alanında öğrencilerimiz ülke genelinde düzenlenen birçok yarışmada başarılar elde ettiler. Ancak öğrencilerimizin eğitim gördüğü kültür ve sanat salonumuz 2006’dan bu yana hiçbir bakım ve onarım görmemişti. TİKA hem salonumuzu yeniledi hem de gerekli tüm teknik ekipmanları temin etti. Öğrencilerimiz artık daha iyi şartlarda eğitim alabilecekler. TİKA’ya ve Türk halkına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Türkiye'deki Depremlerde Arama Kurtarma Çalışmalarına Katılan Pakistanlı Ekiplere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Pakistan'ın başkenti İslamabad'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan ve Türkiye'ye yardım organizasyonu düzenleyen ekiplere iftar verdi. İftara, Ulusal Afet Yönetim Ajansı (NDMA) Başkanı Korgeneral İnam Haydar...