Haberler

05 Mart 2015

TİKA'nın Açtığı Sağlık Merkezi Yılda 34 Bin Kişiye Şifa Oldu

 Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2014 yılında Bosna Hersek Visoko şehri Moştre beldesinde açılan sağlık merkezi kısa sürede 34 bin kişiye hizmet verdi.

Saraybosna’ya 25 kilometre uzaklıktaki Vİsoko Belediyesi’nin talebi üzerine Moştre beldesinde kurulan sağlık merkezinin ilk etapta 15 bin kişiye hizmet vermesi hedefleniyordu. Bünyesinde 1 diş hekimliği ünitesi, 1 eczane ve 15 hizmet odası barındıran sağlık merkezi civardaki beldelerden de gelen yoğun ilgi ile kısa bir sürede 34 bin kişiye hizmet vermeye başladı.

Sağlık merkezinin bölgenin çehresini değiştirdiğini ifade eden Visoko Belediye Başkanı Amra Babic, bölgede nüfusun hızla arttığının ve sağlık merkezi sayesinde beldeye ulaşımın sağlandığı yolların yeniden onarıldığını ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Fas’ta Tasavvuf Müziği Konseri

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Türk Kültür Günleri kapsamında Fas ziyaretinin son gününde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Tasavvuf Müzik Konseri’ne katıldı. Çeşitli temaslarda ve açılışlarda...