Haberler

06 Mart 2015

TİKA Tarafından Fas’ta Tasavvuf Müziği Konseri

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Türk Kültür Günleri kapsamında Fas ziyaretinin son gününde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Tasavvuf Müzik Konseri’ne katıldı.

Çeşitli temaslarda ve açılışlarda bulunmak üzere Fas’ta bulunan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet,  Fas temasları kapsamında Fas’ın Fes şehrinde, Fes-Boulemane Valisi Mohamed Dardouri ve El Karavin Üniversitesi Rektörü Muhammed Erruvi ile bir araya geldi

Fes-Boulemane Valiliği ve El Karavin Üniversitesi rektörlüğünde gerçekleşen ziyaretlerde Türkiye-Fas ilişkilerinin geliştirilmesi bağlamında ortaklaşa kültürel ve bilimsel projelerin yapılması ve iki ülke arasında turizm potansiyelinin arttırılması konuları görüşüldü.

Kurtulmuş'a, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Derya Örs, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Turan Karataş ve TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Keman Özdemir'in de arasında bulunduğu çok sayıda yetkili eşlik etti.

Kurtulmuş, görüşmeler sonrasında Medina çarşısını ziyaret ettikten sonra Fes'te düzenlenen Endülüs Müzik Festivali çerçevesinde TİKA ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaklığında düzenlenen Türk Sanat Musikisi dinletisine katıldı ve Mevlevi gösterisini izledi. Fas'taki Türk Kültür Günleri'nin son programının ardından Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'ye dönmek üzere Fas'tan ayrıldı.

Sonraki Haber

Türkmen Kulübü Dubai’de TİKA Logolu Forma ile Mücadele Edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Lübnan'daki Türkmenlere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Türkmen Köyü Aydamon’da futbol takımına malzeme desteğinde bulunuldu. Lübnan'daki Türkmen köyü Aydamon’da bulunan “Aydamon Futbol Kulübü” finali bu yıl “Dubai 2015 Football...