Haberler

08 Nisan 2022

TİKA, Pakistan’da İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’da Ramazan Programlarının ilk etabında ihtiyaç sahiplerine 1.000 adet Ramazan gıda paketi dağıttı.

Dar gelirli ailelere yönelik Ramazan ayında yapılacak yardımların ilk etabı, Pakistan’ın Rawalpindi, Muree ve Mansehra şehirlerinde tamamlandı. Üç şehirde toplam 1.000 adet ramazan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Dağıtım törenine T.C. İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul, Belediye yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Yurdakul, Ramazan ayının kardeşlik ve bereket ayı olduğunu belirterek TİKA’nın Ramazan ayındaki katkılarının önemini ifade etti.

Pakistan Beytulmal Kurumu işbirliğinde yürütülen Ramazan yardımı programı kapsamında, dar gelirli, engelli aile mensubu olan ve terörden etkilenmiş ailelere yönelik Rawalpindi şehrinde 400,   Muree ve Mansehra Şehirlerinde ise 300’er aileye yardım ulaştırıldı.

TİKA’nın Ramazan Programları, Afganistan sınır bölgelerinde gıda dağıtımı, düzenlenecek iftar ve yetimlere yönelik bayram hazırlıkları ile sürdürülecek.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Uganda’daki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’nın başkenti Kampala’da Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi dağıtıldı. TİKA, içinde mısır un, fasulye, pirinç, şeker, yağ ve sabundan oluşan gıda paketlerini Başkent Kampala’da...