Haberler

12 Temmuz 2019

TİKA Sırbistan’da Kadınları Meslek Sahibi Yapıyor

Sırbistan’ın güneyinde yer alan ve işsizlik oranlarının yüksek olduğu Preşova şehrinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Preşova Belediyesi ve Kalkınma ve İşbirliği Vizyonu Yurttaşlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen, kadınlara yönelik dikiş kursunun 6 ay süren ilk eğitimi tamamlandı.

Sertifika törenine katılan Belgrad Büyükelçimiz Tanju Bilgiç, Preşevo Belediye Başkanı Shqiprim Arifi, Preşevo Meclis Başkanı Sami Salihi, Preşova Kalkınma ve İşbirliği Vizyonu Yurttaşlar Derneği Başkanı Şefki Jonuz ve TİKA Belgrad Koordinatörü Çağla Gültekin Tosbat tarafından kursu başarıyla tamamlayan 10 kadına sertifikaları dağıtıldı.

Proje, genç ve işsiz kadınların meslek edinmelerini amaçlıyor. Dikiş kurslarının yanı sıra gerekli teknik ekipmanlar ve malzemeler de temin edildi. Proje kapsamında, 10 kadın 6 ay boyunca dikiş ve terzilik eğitimi alıyor.  Yıl boyunca sürecek eğitimlerde 20 kadın meslek sahibi olacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gine’ye Kümes Hayvancılığı Alanında Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tarım ve Orman Bakanlığı ve Yozgat Bozok Üniversitesi işbirliğinde Türk uzmanlar tarafından Gine Hayvancılık Bakanlığı uzmanlarına kümes hayvancılığı alanında eğitim verildi. Gine Yumurta Tavukçuluğunu Geliştirme ve Yoksulluğu Azaltma Projesi...