Haberler

10 Haziran 2022

TİKA, Suriye’de Üretime Destek Oluyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen “Atölyeler Sokağı” projesi kapsamında Ahtarin’de oda parfümü ve kolonya üretim atölyesi kuruldu.

TİKA tarafından hayata geçirilen “Atölyeler Sokağı” projesi kapsamında kurulan kolonya ve oda parfümü üretim atölyesi ilk ürünlerini verdi. Fırat Kalkanı Harekât bölgesinin içinde yer alan Ahtarin ve çevresinde gençlerin meslek edinmesine yardımcı olmak ve yerel ekonomiyi güçlendirmek amacıyla kolonya ve oda parfümü üretim atölyesi kuruldu. Kurulan atölyede 4 çeşit kolonya üretimi yapılacak.

“Gençlerin meslek öğrenme imkânları artıyor”

Kolonya ve oda parfümü üretim atölyesinin açılış töreninde konuşan Ahtarin Yerel Meclisi Eğitim Sorumlusu Mohamed Alhasan, Türkiye’ye desteklerinden ötürü teşekkür etti. Alhasan, “Yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Bu projeler ile birlikte yerel üretim artarken gençlerin meslek öğrenme imkânları artıyor. TİKA’nın projelere devam etmesini gönülden istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

Azerbaycanlı Gazetecilere “İleri Multimedya Teknikleri” Eğitimi Verildi

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen gazetecilere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde “İleri Multimedya Teknikleri” eğitimi verildi. TİKA ve TRT iş birliğinde Azerbaycan’dan gelen gazetecilere...