Haberler

22 Şubat 2022

TİKA, Tacikistan'da Ayakkabıcılık Eğitim Merkezi Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tacikistan Cumhuriyeti Çalışma, Göç ve İstihdam Başkanlığına bağlı Duşanbe Engelli Meslek Lisesinde modern ayakkabıcılık eğitim ve üretim merkezi kurarak donanım ve ekipman desteği sağladı.

TİKA tarafından desteklenen proje kapsamında engelli öğrencilere yönelik olarak kurulan ayakkabıcılık atölyesinde ayakkabı tasarımı, yapımı ve tamirine yönelik mesleki eğitim verilecek.

Bir yıl sürecek eğitimlerin verileceği ve her yıl yaklaşık 20 öğrencinin mezun edilmesinin planlandığı proje ile dezavantajlı konumda olan engelli bireylere daha kaliteli mesleki eğitim imkanı sunulması, meslek edinmelerine yardımcı olunması ve bu sayede ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Ayakkabıcılık atölyesinde görev alan öğretmenlere yönelik modern ayakkabı tasarım ve yapımı ile ilgili eğitimlerin verilmesinin de planlandığı proje kapsamında, engelli öğrencilere daha modern ayakkabı tasarım ve yapımına yönelik eğitim alma imkanın sunulması da hedefler arasında.

Sonraki Haber

TİKA’dan Uluslararası 5. Doğum ve Lohusalık Kongresine Destek

Doğasında doğum derneği tarafından düzenlenen ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Özel Koru Hastanesi, Anadolu Ebeler Derneği, UNFPA, PUDER tarafından desteklenen “5. Doğum ve Lohusalık Kongresi”, yerli ve...