Haberler

06 Mart 2015

Türkmen Kulübü Dubai’de TİKA Logolu Forma ile Mücadele Edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Lübnan'daki Türkmenlere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Türkmen Köyü Aydamon’da futbol takımına malzeme desteğinde bulunuldu.

Lübnan'daki Türkmen köyü Aydamon’da bulunan “Aydamon Futbol Kulübü” finali bu yıl “Dubai 2015 Football Five’s” adı altında Dubai’de gerçekleştirilecek turnuvada mücadele edecek. Kulüp, uluslararası amatör futbol turnuvası elemelerinde başarılı olarak ulusal düzeyde temsil hakkı kazandı.  

Aydamon Futbol Kulübü’nün turnuva öncesi ihtiyaç duyduğu malzemelere ilişkin talep Lübnan Türk Kültür Derneği tarafından TİKA’ya iletildi. Takımın ihtiyaç duyduğu forma, spor ayakkabı vb. malzemeler TİKA Beyrut Program Ofisi tarafından temin edilerek kendilerine teslim edildi.

Turnuvaya TİKA logolu formalar ile katılacaklarını belirten kulüp yöneticileri; Türkmen gençlerin ekonomiden spora her alanda yer almasını ve başarı kazanmasını istediklerini ifade etti.   

 

Sonraki Haber

Gürcistan'da Demokratik Kültürün Seçimi Uluslararası Seminerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)’nın desteğiyle 19-20 Şubat tarihleri arasında Gürcistan’ın Borcomi şehrinde Tiflis Siyasal Bilgiler Okulu’nun organize ettiği ‘Demokratik Kültürün Seçimi Uluslararası Semineri’ düzenlendi. Hükümet ve muhalefet temsilcileri, ülkenin önemli idari, finans, eğitim,...