Haberler

30 Ekim 2023

TİKA, Uganda’da Yetimlere Yönelik “Fırıncılık Atölyesi” Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kampala’da faaliyet gösteren ve sadece yetimlere yönelik kurslar düzenleyen A Future For Orphans Uganda derneğine, yerelde en çok tercih edilen ürünlerin hazırlanabileceği ve üst düzey organizasyonlara yönelik aşçılarında yetiştirebileceği bir catering atölyesi kuruldu.

2010 yılında yetim bir Ugandalı tarafından kurulan ve 13 senedir yetimlere yönelik faaliyetlerde bulunan A Future For Orphans Uganda derneği, terzilik, kunduracılık, kuaför ve muhasebe alanlarında yetimlere yönelik eğitimler vermekte. Atölyenin ihtiyaç duyduğu fırıncılık atölyesi ise TİKA tarafından kurularak daha fazla sayıda yetime kurs verilmeye başlandı.

Fırıncılık ve Catering konusunda ihtiyaç duyulan ekipman ve malzemenin temini gerçekleştirilerek kurulan mutfakta, günlük olarak taze ürünler hazırlandığı gibi profesyonel iki aşçı tarafından da yetimlere eğitimler verilmekte.

Projenin teslim törenine, Kampala Başkenti ve Büyükşehir İşleri Bakanı Sayın Hajjat Minsa Kabanda, T.C. Kampala Büyükelçisi Sayın Fatih Ak, THY Entebbe Müdürü Sayın Ali Özdemir, İnimi Derneği yetkilileri ve organizasyon çatısı altında yer alan mezun ve öğrenciler katıldı.

Sonraki Haber

“Türk Dili ve Edebiyatı Programları Çalıştayı” Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı’nın (TİKA) destekleri ile Gazi Üniversitesi ve Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı'nın organizasyonda, Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) ev sahipliğinde Irak'taki Türk Dili ve Edebiyatı lisans programlarının güncel sorunları ile...