Haberler

01 Mart 2016

TİKA ve Katar Yardım Kuruluşu Arasında İyi Niyet Metni İmzalandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Katar’ın hükümet dışı en önemli hayır kuruluşları arasında yer alan Katar Yardım Kuruluşu ile Katar’ın başkenti Doha’da işbirliği kapsamında iyi niyet metni imzalandı.

Katar’ın hükümet dışı en önemli hayır kuruluşları arasında yer alan Katar Yardım Kuruluşu ev sahipliğinde Yemen’de sürmekte olan İnsani Kriz ile ilgili Uluslararası Konferans Katar’ın başkenti Doha’da düzenlendi.

Söz konusu konferans kapsamında Yemen’de ulusal ve uluslararası aktörlerin gerçekleştirebilecekleri projeler değerlendirildi ve ihtiyaç sahaları netleştirildi. Bu çerçevede TİKA ile Katar Yardım Kuruluşu arasında işbirliği için iyi niyet metni imzalandı.

Metin uyarınca Yemen’de insani krizin ortadan kaldırılması için ortak çaba sarf edilecek. Başta eğitim, sağlık ve su problemleri olmak üzere birçok alanda işbirliğine gidilecek. Üretim sektörleri desteklenecek ve yoksullukla mücadele edilecek. 

Sonraki Haber

TİKA Katkılarıyla Sırbistan’da Altaylardan Balkanlara Klasikleşmiş Ezgiler Konseri Gerçekleştirildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), T.C. Kültür Bakanlığı ve Keçiören Belediyesi’nin destekleriyle, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da “Altaylardan Balkanlara Klasikleşmiş Ezgiler Konseri” kapsamında, T.C. Kültür Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu...