Haberler

24 Kasım 2021

TİKA, Zambiya'daki Ortaokula 800 Adet Okul Sırası Desteğinde Bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika ülkelerinden Zambiya'da Shifwankula Ortaokuluna 800 okul sırası desteğinde bulundu.

Merkez vilayetinde faaliyet gösteren Shifwankula Ortaokuluna sağlanan okul sıraları düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Türkiye'nin Lusaka Büyükelçisi İstem Cırcıroğlu, teslim töreninde yaptığı konuşmada, okul sıralarının TİKA tarafından Zambiya'nın eğitim altyapısına destek projesi kapsamında hibe edildiğini belirtti.

Okul sıralarının teslim tarihi olarak Türkiye'de Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım tarihini seçtiklerine dikkati çeken Büyükelçi Cırcıroğlu, Zambiya'da eğitimin kalitesini ve altyapısını iyileştirmek için iş birliği ortaklarıyla yaptıkları çalışmaların takdiri hak ettiğini belirtti. Büyükelçi Cırcıroğlu, Zambiya'nın, Türk makamlarının eğitim dahil olmak üzere birçok alanda devam eden desteğine güvenebileceklerini vurguladı.

TİKA, 2000'den buyana Zambiya'da eğitim, sağlık, tarım, turizm ve birçok alandaki projeleriyle ülke kalkınmasına katkıda bulunuyor.

Sonraki Haber

TİKA, Sudan'daki Liseye Fizik Ve Kimya Laboratuvarı Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan'ın doğusundaki Kesele şehrinde Refah ve Kalkınma Hayır Derneği (WeDCO) tarafından yönetilen el-Mustakbel Kız Lisesine fizik ve kimya derslerinin uygulamalı olarak verileceği fen laboratuvarı kurdu. TİKA Hartum Koordinatörü...