Haberler

25 Eylül 2014

TİKA'dan Kuzey Irak'ta Bulunan Türkmen Okullarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Kuzey Irak’ın Başkenti Erbil’de bulunan Türkmen Okullarına kırtasiye malzemesi ve ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA, Kuzey Irak’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda özellikle acil insani yardımda önemli işlere imza atan TİKA tarafından Kuzey Irak’ın Başkenti Erbil’de bulunan Türkmen Okullarına kırtasiye malzemesi ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Bu çerçevede Kuzey Irak’ın Başkenti Erbil’de bulunan Türkmen okullarındaki ilkokul öğrencilerine dağıtılmak üzere defter, kalem, boyalı kalem, kalemtıraş, silgi ve kalemlik gibi eğitim materyallerinin yanı sıra birer adet top ve çikolatadan oluşturulan 1000 adet kırtasiye paketi TİKA yetkilileri tarafından öğrencilere dağıtıldı.

Proje kapsamında Sultan Muzaffer Okuluna 70 adet kırtasiye paketi, 7 klima ve ana sınıf için 1 adet televizyon, Karakoyunlu Okuluna 180 adet kırtasiye paketi, 8 klima ve ana sınıf için 1 adet televizyon, Barış Okulu’na 50 adet kırtasiye paketi ve 3 klima, Türkmen Eli Okulu’na 130 kırtasiye paketi ve 4 klima, Akkoyunlu Okulu’na 60 kırtasiye paketi, Doğuş Okulu’na 60 kırtasiye paketi, Fuzuli Okulu’na 30 kırtasiye paketi ve 3 klima, Yunus Peygamber Okulu’na 30 kırtasiye paketi ve 4 klima, İmadettin Zengi Lisesi’ne 4 klima, Oğuzhan Lisesi’ne 3 klima, Selçuk Okulu’na 200 adet Kırtasiye paketi yetkililere teslim edilerek öğrencilere dağıtıldı. Ayrıca TİKA tarafından 6 adet okulun tabelası da yaptırıldı.

Söz konusu projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkmen Okul yöneticileri, TİKA’nın kırtasiye, klima ve diğer destekleri için okul olarak çok ihtiyaç duyduklarını yardımların zamanında ve yerinde yapıldığı belirttiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Gazze'de Yeni Eğitim Öğretim Yılına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle 10000 Gazzeli öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuldu. TİKA, Gazze’ye yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Gazze’de yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle 10 000...