Haberler

13 Aralık 2022

Tunus’ta Türkçe Öğretimine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus Savunma Bakanlığına bağlı Yabancı Diller Okul Komutanlığı bünyesindeki Türkçe sınıfını yeniledi.

20 senedir Türkçe derslerinin okutulduğu sınıf, daha iyi koşullarda eğitim verilebilmesi amacıyla mobilyalar, akıllı tahta ve internet ağ sistemleri ile donatıldı. Proje kapsamında Türkçe eğitim müfredatını uluslararası standartlara uyumlu hale getirmek için Yunus Emre Enstitüsünün Türkçe öğretiminde kullandığı yazılım ve ders kitapları okulun hizmetine sunuldu.

Yürütülen proje ile yılda 40 subayın Türkçe öğrenmesi ve iki ülke kurumları arasındaki yakın iş birliğinin artırılması hedefleniyor.

Her geçen gün Türkçeye olan ilginin arttığı Tunus’ta, T.C. Milli Eğitim Bakanlığının görevlendirdiği 15 okutman aracılığıyla çeşitli lise ve üniversitelerde seçmeli olarak Türkçe dersleri veriliyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’deki Sağlık Meslek Lisesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Niamey’de yetim ve yoksul çocuklar yararına eğitim ve yurt faaliyetleri gösteren HASENE Derneğinin eğitim külliyesinde inşa edilen HASENE Sağlık Meslek Lisesine donanım desteği sağladı. Uluslararası sağlık kuruluşların yayınladığı...