Haberler

05 Haziran 2023

Türkiye Kitaplıkları Brunei Darusselam’da Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Brunei Darusselam’da ülkemizin tarihini ve kültürünü tanıtan kitaplıkların bulunduğu “Türkiye Köşesi” oluşturuldu.

Brunei Darusselam’da bulunan üç üniversite (University Brunei Darusselam, University Islam Sultan Sharif Ali Pusat Bahasa ve University Technology Brunei) ve Brunei Milli Kütüphanesi bünyesinde “Türkiye Köşesi” oluşturuldu.

T.C. Bandar Seri Begavan Büyükelçiliği ve TİKA’nın katkıları ile oluşturulan köşede, akademisyenlerin, öğrencilerin ve ziyaretçilerin kullanımına sunulmak üzere ihtiyaç duyulan İngilizce yayım ve tanıtıcı materyaller yer aldı.

Türkiye kitaplıklarının açılış töreninde söz alan Türkiye’nin Bandar Seri Begavan Büyükelçisi Prof. Dr. Hamit Ersoy, TİKA tarafından Brunei’de açılan kitaplıkların ülkede hâlihazırda mevcut olan Türkiye ilgisi ve sevgisini bir üst noktaya taşıyacağını, Türkiye’yi daha yakından tanımak isteyenler için uğrak yeri olacağını belirtti.

Sonraki Haber

Tunus’un Mektebi Sultanisi “Sadikiyye Lisesine” İnteraktif Türkçe Sınıfı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus’ta Türkçe eğitimine destek kapsamında dijital donanımlı sınıf kurdu. Başkent Tunus’taki Sadikiyye Lisesinde TİKA tarafından oluşturulan interaktif Türkçe sınıfı, düzenlenen törenle okulun kullanımına sunuldu. Açılışı katılan Türkiye’nin Tunus...