Haberler

12 Haziran 2018

Uganda’da 1.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’da Bidi Bidi Mülteci Kampında düzenlenen Ramazan programı kapsamında toplam 1.000 aileye gıda yardımı gerçekleştirildi.

Dünya’da, en çok mülteci ağırlayan ikinci ülke, Uganda’nın kuzeyinde yer alan Bidi Bidi mülteci kampında özellikle Güney Sudan ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki iç savaş ve terörden kaçan aileler barınıyor. TİKA tarafından 2018 yılı Ramazan programı kapsamında kampta yer alan Müslümanlara yönelik gıda paketi dağıtımı gerçekleştirilerek, 1.000 ailenin Ramazan sevincine ortak olundu.

Gıda dağıtımı programına Uganda Başmüftüsü Şeyh Şaban R. Mubajje ve beraberindeki heyet ile birlikte Yumbe Müftüsü Şeyh Alhayi Şuayip Swaibu Ajiga da katıldı. Uganda Başmüftüsü Şeyh Şaban R. Mubajje yaptığı konuşmada Türkiye’nin Uganda’daki Müslümanlara yönelik yardımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Türk halkına şükranlarını iletti ve iki ülke arası dostluk bağlarının giderek güçlendiğini dile getirdi.

TİKA Koordinatörü Hakan Seçilmiş de yaptığı konuşmada, TİKA Kampala PKO’nun yeni kurulduğunu belirterek, Ramazan ayında gerçekleşen ilk yardım oganizasyonunun Bidi Bidi kampındaki Müslümanlara yönelik olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Sonraki Haber

Tiflis 178. Kamu Okulu’na Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gürcistan’da Kamu Hukuku Tüzel Kişi Kakutsa Çolokaşvili 178. Kamu Okulu’nun tiyatro salonu ve Türkçe sınıfına tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. Kamu Hukuku Tüzel Kişi Kakutsa Çolokaşvili 178....