Haberler

30 Haziran 2014

Yemenli Doktor ve Hemşirelere Hemodiyaliz Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Yemen’de Sana, Aden, Taiz ve Hudeyde şehirlerinde tesis edilen 4 diyaliz merkezinde görev alan 20 kişilik Doktor ve Hemşire grubuna Hemodiyaliz eğitimi düzenlendi.

TİKA Tarafından Yemen’in Sana, Aden, Taiz ve Hudeyde şehirlerinde tesis edilen 4 diyaliz merkezinde görev alan 20 kişilik Doktor ve Hemşire grubu ülkemizde 4 hafta süreyle Hemodiyaliz eğitimine tabi tutuldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde düzenlenen eğitim boyunca teorik ve pratik uygulamalar yapıldı.

Toplam 60 Diyaliz Ünitesine sahip olan 4 Diyaliz Merkezi 2014 yılı içerisinde Yemen Sağlık Bakanlığı’na verildi. Türkiye’de görevli Doktor ve Hemşirelerden oluşan bir grup önümüzdeki günlerde Yemen’deki Diyaliz Merkezlerinde hasta kabul işlemlerine iştirak edecek ve bir hafta süreyle merkez personellerine eğitim verecek. Yemenli katılımcılar söz konusu eğitim programının kendileri açısından çok verimli geçtiğini belirterek desteklerinden dolayı TİKA ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Tunuslu Polislere Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Tunus Emniyet Teşkilatı mensuplarının mesleki eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla toplam 47 Tunuslu emniyet mensubuna eğitim programı düzenlendi. TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, emniyet ve...