Haberler

06 Mart 2024

Fildişi Sahili’nde Kadınların Mesleki Eğitimine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Fildişi Sahili’nde faaliyet gösteren Kadın Mesleki Eğitim Enstitüsünde, dikiş, nakış ve deri işleme alanlarında eğitim programı düzenlendi.

Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrinde bulunan “Human Hope and Solidarity” adlı dernek ve TİKA iş birliğinde gerçekleştirilen eğitimlere çoğunluğu kadınlardan oluşan, 50 kursiyer katıldı.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere, dikiş, nakış, deri işleme makineleri ile sarf malzemeleri temin edildi.

Ekipmanların teslim törenine; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş ve Fildişi Sahili Ulusal Meclis Başkanı Adama Bictogo’nun eşi Fatima Bictogo ve Treichville Belediye Başkan Yardımcısı Carène Hiba katıldı.

Programda söz alan Treichville Belediye Başkan Yardımcısı Hiba, kadınların hayatına dokunan bu projeye sağladığı katkılardan dolayı Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Kursiyerler tarafından hazırlanan el yapımı tablolar, programın onur konukları Bictogo ve Kurtulmuş’a takdim edildi.

Sonraki Haber

TİKA, Bangladeş'in İklim Değişikliği ile Gelen Sorunlarla Mücadelesini Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Bangladeş’in Khulna bölgesinin Koyra bölümündeki çiftçilere yönelik akıllı tarım teknikleri eğitim programı düzenlendi. Bangladeş’te yaklaşık 10 yıldır ihtiyaç sahibi kişilere eğitim, sağlık ve tarım başta olmak üzere birçok...