Haberler

08 Mart 2024

Sudanlı Mültecilere TİKA’dan Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Güney Sudan’da zor şartlar altında hayatlarını sürdüren Sudanlı mültecilere gıda yardımında bulundu.

TİKA, başkent Juba yakınlarında bulunan Bilyang’da yaşayan yaklaşık 18.000 mülteciye 16 ton temel gıda maddesi (mercimek, pirinç, mısır unu, yağ, şeker) dağıtımında bulundu. Bölgede düzenlenen teslim törenine, Türkiye’nin Juba Büyükelçisi Erdem Mutaf, TİKA Juba Koordinatörü Abdullah Sarı ve Güney Sudan Vakfı Başkanı Mary Nyaulang katıldı.

Büyükelçi Mutaf buradaki konuşmasında, iki ülke arasındaki iş birliğinin gelişerek devamı için TİKA projelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti. Güney Sudan Vakıf Başkanı Nyaulang da Türk halkına sağladıkları desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA, Sığınmacı Kampında Düzenlenen 1. Arakan Ligi’ne Destek oldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türk Kızılay ve Bangladeş Kızılay'ın desteğiyle, Bangladeş Mülteci Yardım ve Geri Dönüş Komiserliği (RRRC) ve Arakan Rohingya Futbol Federasyonu (ARFF) tarafından düzenlenen 1. Arakan Futbol Ligi, oynanan final...