Haberler

02 Nisan 2024

KKTC’de Özel Gereksinimli Bireyler, TİKA’nın İftar Programında Bir Araya Geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve KKTC Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi iş birliğinde, Lefkoşa’da özel gereksinimli bireyler için hizmet veren çok sayıda sivil toplum kuruluşlarından paydaşların bir araya geldiği iftar programı düzenlendi.

Özel gereksinimli bireyler için hizmet veren çok sayıda sivil toplum kuruluşlarından paydaşların bir araya gelmesi ile geniş kapsamlı bir iftar programında buluşuldu.

Ramazanın birlik ve beraberlik duygusunu yaşatan ve çok sayıda özel gereksinimli bireyin katılım sağladığı iftar yemeğinde özel gereksinimlilerin aileleri ve yakınları da bulundular.

İftar programına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman Nurdun, TİKA Lefkoşa Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş, KKTC Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi Başkanı Ahmet Akdeniz, çok sayıda özel gereksinimli birey ve aileleri katıldı.

Sivil toplum kuruluşları programa ilgi gösterdi

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, Kıbrıs Türk MS Derneği, KKTC Engelliler Dayanışma Derneği, Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı, Kıbrıs Türk Zihinsel Engelliler Derneği, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu, Algım Özel Eğitim Merkezi, KKTC Talasemi Derneği, Kıbrıs Türk Görmezler Derneği, Engelli Aileleri Dayanışma Derneği ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği üyeleri programda hazır bulundu.

İftar programında konuşmaları takiben katılımcılara ney ve şarkı dinletisi sunuldu.

Sonraki Haber

TİKA Libya'da Yetimler ve Huzurevi Sakinleri İçin İftar Programı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Libya'nın başkenti Trablus'ta yetimler ve huzurevi sakinleri için iftar programı düzenledi. TİKA’nın Ramazan ayı programları kapsamında, Libya Sosyal İşler Bakanlığının ev sahipliğinde, Trablus Huzurevi ve Trablus Yetimhanesi sakinlerinin...