Haberler

02 Nisan 2024

TİKA Libya’da Yetimler ve Huzurevi Sakinleri İçin İftar Programı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Libya’nın başkenti Trablus’ta yetimler ve huzurevi sakinleri için iftar programı düzenledi.

TİKA’nın Ramazan ayı programları kapsamında, Libya Sosyal İşler Bakanlığının ev sahipliğinde, Trablus Huzurevi ve Trablus Yetimhanesi sakinlerinin katıldığı iftar programı düzenlendi.

Sosyal İşler Bakanlığına bağlı Dar’ul Vefa adlı darülacezede düzenlenen programa, Libya Sosyal İşler Bakanı Vefa el-Kiylani, Kabinenin Kadından Sorumlu Devlet Bakanı Huriye et-Tormal, Libya Eğitim Bakanı Musa Mugaryif, Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz ve TİKA Trablus Koordinatörü Ali Suha Bacanakgil katıldı.

TİKA Trablus Koordinatörü Bacanakgil, iftar programının ardından yaptığı açıklamada, zengin maneviyatımızın ayrılmaz bir parçası olan yardımlaşma ve dayanışma kültürünün Türk milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca sıkı sıkıya sarıldığı bir erdem olduğunu belirtti.

Programda 300’e yakın kişiye iftar yemeği verildiğini kaydeden Bacanakgil, “Özellikle Derne’de yaşanan sel felaketinden sonra annesiz, babasız, kimsesiz kalan çocuklar ve yaşlılarımızla bir araya geldik ve iftar soframızı paylaştık.” dedi.

Sonraki Haber

2024 Türk Dünyası Kültür Başkenti Anev'de Açılış Yapıldı

Türkmenistan'ın tarihi Anev şehrinin 2024 yılında Türk Dünyası’nın Kültür Başkenti ilan edilmesi dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. Törenler, Türkmenistan Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Türkmenistan Kültür Bakanlığı’nın ev sahipliğinde TÜRKSOY ve TİKA’nın destekleriyle hayata geçirildi. Aşkabat ve tarihi Anev şehri,...