Haberler

23 Nisan 2024

Kuzey Makedonyalı Çocuklar 23 Nisan’ı Türkiye’de Kutladı

Kuzey Makedonya’nın Üsküp şehrindeki Tefeyyüz İlköğretim Okulunun öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Türkiye’de bulunan kardeşleriyle buluştu.

Türkçe eğitim veren Üsküp’ün köklü kurumlarından Tefeyyüz İlköğretim Okulunda öğrenim gören 35 öğrenci ve 9 öğretmen, TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilen “23 Nisan’da Kardeşlerimle Buluşuyorum Projesi” kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerini ziyaret etti.

Edirne ve Kastamonu’da düzenlenen kültür gezisi, öğrencilerin Türk kültürünü ve tarihini daha yakından tanımalarını sağladı. Ayrıca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılan öğrenciler, Türkiye’deki kardeşleriyle bir araya gelerek ortak kültürlerini paylaştılar.

Tefeyyüz İlkokulu Müdürü Salaydin Zekir, TİKA’nın okullarına sağladığı desteklerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Öğrencilerimiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türkiye’deki kardeşleriyle buluşarak ortak kültürümüzü ve tarihimizi daha yakından tanıma imkanı buldular.” İfadelerini kullandılar.

Sonraki Haber

Paraguay'daki Türkiye Cumhuriyeti Okulunda Bilgisayar Sınıfı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Paraguay'daki Türkiye Cumhuriyeti Okulunda bilgisayar sınıfı kurdu. Bilgisayar Sınıfın açılışı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde T.C. Asuncion Büyükelçisi Yavuz Kül tarafından yapıldı. Açılış törenine...