Haberler

24 Nisan 2024

Paraguay’daki Türkiye Cumhuriyeti Okulunda Bilgisayar Sınıfı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Paraguay’daki Türkiye Cumhuriyeti Okulunda bilgisayar sınıfı kurdu.

Bilgisayar Sınıfın açılışı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde T.C. Asuncion Büyükelçisi Yavuz Kül tarafından yapıldı.

Açılış törenine Paraguay Eğitim ve Bilim Bakanlığı İşbirliği Genel Direktörü Leandro Prieto Ruíz, Eğitim ve Bilim Bakanlığı Sosyal Sorumluluk Direktörü María Lucía Báez Peña ve Paraguay Fahri Konsolosu Mohamad Mannah da katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Okulu hakkında

Türkiye Cumhuriyeti Okulu, Paraguay’da Türkiye ismini taşıyan tek eğitim kurumu olup 4-13 yaş aralığındaki 650 öğrenciye hizmet veriyor. Okul, 2020’de TİKA tarafından gerçekleştirilen tadilat projesiyle tamamen yenilenmiş ve görüntüsü ile eğitim kalitesi ile öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gösteriliyor.

Sonraki Haber

Hırvatistan’ın Spor Altyapısına TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Hırvatistan’a uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştiren Sports Life Karate Kulübüne teknik altyapı desteği sağlandı. Hırvat Karate Federasyonu’nun bir üyesi olarak başkent Zagreb’de faaliyet gösteren Sports Life Karate...