Haberler

25 Mart 2024

Lübnanlı Türkmenler TİKA’nın İftarında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan’ın Akkar vilayetine bağlı Türkmen kasabası Kavaşra’da iftar programı düzenledi.

Programa Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Azerbaycan Büyükelçi Yardımcısı Ferhat Gülüzade, Kavaşra Belediye Başkanı Muhammed Kerim, Milletvekili Muhammed Süleyman, Milletvekili Ahmet Rustom, Lübnan’daki Türk kuruluşlarından temsilcileri ve çok sayıda Kavaşralı katıldı.

İftarın ardından konuşan Büyükelçi Ulusoy, Lübnan’da Kavaşra gibi Türkmenlerin yaşadığı her yerin Türkiye için son derece değerli olduğunu ve Türkmenleri Türkiye ile Lübnan arasında bir dostluk köprüsü olarak gördüklerini belirtti.

İftar programı sonrası ise Kavaşralı çocuklar için meydanda kurulan Ramazan şenliği alanında pamuk şekeri ve patlamış mısır çocuklara ikram edildi.

Sonraki Haber

TİKA’nın Ramazan Programı, Kongo Cumhuriyeti’nde Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), çeşitli faaliyetler düzenleyerek Ramazan’ın bereketini Kongo Cumhuriyeti halkıyla paylaşıyor. Kongo’nun başkenti Brazzaville’in Poto Poto semtinde bulunan Kongo İslam Yüksek Konseyi Merkezinde düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 150 kişi katıldı....