Haberler

04 Nisan 2024

TİKA, Afganistan’ın Batı Bölgesinde Ramazan Programlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın batı bölgesinde bulunan 4 vilayette iftar programları düzenledi.

TİKA Herat Program Koordinasyon Ofisi, Ramazan ayı programları kapsamında başta engelliler, bağımlılar, yetimler ve kimsesiz çocuklar için olmak üzere 15 iftar programı gerçekleştirdi. 

Herat, Nimruz, Farah ve Badğis’de bulunan yetimhanelerde 1.400 yetim için iftar sofrası kuruldu. Bağımlılar tedavi merkezindeki hastalar ile engelliler merkezinde kalanlar için kardeşlik sofrası açıldı.

Herat’ta bulunan yerel idareler ve dış temsilcilikler personeli için hazırlanan iftar sofrasında Herat Valisi, Herat Dışişleri Temsilciği, T.C. Herat Başkonsolosu, Türkmenistan Başkonsolosu, Pakistan Başkonsolosu, İran Başkonsolos Yardımcısı ile Kültür Müdürü, Türkiye Maarif Vakfı Herat Okulu Müdürü, Afganistan batı bölgesinde bulunan UNAMA, WFP, UNWomen, UNOPS, UNICEF, NRC, UNAP, WHO gibi kurumların yetkilileri katıldı.

TİKA Herat Program Koordinasyon Ofisinin özellikle dezavantajlı gruplar arasında yer alan yetimler, engelliler, bağımlılar dışında öğretmenler, akademisyenler ve yazarlara olmak üzere hazırlamış olduğu 15 iftar programı kapsamında 4.500 kişi ağırlandı.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Moğolistan Halkı ile Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayı programı kapsamında Moğolistan genelinde 1200 dar gelirli aileye gıda paketi dağıttı. 1200 aileye gıda yardım dağıtımı programı kapsamında, geçtiğimiz hafta başkent Ulanbator’a bağlı belediyelerdeki 600 ihtiyaç...