Haberler

04 Nisan 2024

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Moğolistan Halkı ile Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayı programı kapsamında Moğolistan genelinde 1200 dar gelirli aileye gıda paketi dağıttı.

1200 aileye gıda yardım dağıtımı programı kapsamında, geçtiğimiz hafta başkent Ulanbator’a bağlı belediyelerdeki 600 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı ulaştıran TİKA, bu hafta ise Kazak asıllı Moğol vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Bayan-Ölgiy Vilayeti, Duha Türkleri, Tuva Türkleri, Hoton Türkleri’nin yoğun yaşadıkları ilçelerde dar gelirli 600 aileye un, şeker, sıvı yağ, pirinç, erişte, çay ve kurabiyeden oluşan gıda paketi desteği sağladı.

Gıda paketleri Bayan-Ölgiy il merkezi ve Tsengel ilçesinde, Hövsöl Vilayeti Tsagaannuur ilçesi ve Uvs Vilayeti Tarialan ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Gıda paketi dağıtım töreninde konuşan Moğolistan Tuvaları Dayanışma Derneği Başkanı Ganbaatar Natsag; “Moğolistan’ın batı köşesinde yer alan Tsengel İlçesinde yaşayan tüm Tuva kardeşlerim adına, bu zor dönemdeki yardımlarınız için Türk kardeşlerime ve TİKA’ya şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarınızın bir pınar gibi fışkırmasını ve yardım tohumlarının daima bahar çiçeği gibi yayılmasını dilerim.” dedi.

Duha Türklerinden Hadbaatar Nyamdalay ise; “Her zaman bizi destekleyen Türk halkına ve TİKA’ya teşekkür ederiz ve gelenek haline gelen gıda yardımlarında bizleri unutmadığınız için minnettarız.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Irak’ta TİKA Projelerinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar, Irak programı kapsamında Bağdat, Erbil ve Kerkük’te resmi görüşmelerde bulundu. Kayalar kapsamında Bağdat’ta yenileme çalışmaları TİKA tarafından gerçekleştirilen Şakaik Anaokulunun açılış törenine ve Türkmen Kardeşlik Ocağı...