Haberler

26 Mart 2024

TİKA, Afrika’da Ramazan Programlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Güney Afrika ülkesi Esvatini’de ihtiyaç sahibi 500 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketleri teslim edildi.

“Esvatini’de Güvenli Gıdaya Erişim” teması kapsamında düzenlenen ve ülkenin temiz gıdaya erişimde en çok güçlük çeken kesimlerini hedefleyen program kapsamında ihtiyaç sahibi 500 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketleri ulaştırıldı.

Esvatini ‘Islamic Centre’ ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen dağıtım programında Ezulwini ve Malindza Mülteci Merkezi’ndeki toplam 500 haneye gıda paketi teslim edildi.

Güney Afrika ve Mozambik ile sınır komşusu olan Esvatini, yaklaşık 1,2 milyon nüfusa sahip. Ülke; kapsayıcı, sürdürülebilir ve dirençli bir ekonomik büyüme sağlamak için birçok kalkınma sınamasıyla karşı karşıyadır.

Sonraki Haber

Gagauz Yeri Özerk Bölgesi'nde 1500 Aileye Gıda Kolisi Ulaştırıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Moldova’da gerçekleştirdiği Ramazan yardımlarının ikinci aşamasında, Gagauz Yeri Özerk Bölgesi'ndeki 1500 aileye gıda kolileri ulaştırıldı. TİKA’nın Ramazan ayı programı, Moldova’da devam diyor. Bu kapsamda Gagauz Yeri Özerk Bölgesi'nde...