Haberler

29 Mart 2024

TİKA Azerbaycan’da İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Azerbaycan’da iftar programı düzenledi.

Ramazan ayının dayanışma, paylaşma ve beraberlik duygularının yaşatılması amacıyla TİKA tarafından düzenlenen iftar programında, Bakü halkı ve Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşları bir araya geldi.

Bakü Şehitlik Cami’de düzenlenen program 250 misafirin katılımıyla gerçekleştirildi.

İftar programına, T.C. Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı, TİKA Bakü Program Koordinatörü Hayrettin Özçelik, Büyükelçilik mensupları, Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İftar programı sonunda basın mensuplarına yaptığı konuşmada Büyükelçi Bağcı, 30 yıldır Azerbaycan’da her alanda önemli proje ve faaliyetler hayata geçiren TİKA’nın Ramazan vesilesiyle kurduğu kardeşlik sofrasının son derece anlamlı olduğunu ifade etti. Bağcı, kardeşliğin gereği olarak TİKA tarafından 1850 adet gıda paketinin hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını söyledi.

Sonraki Haber

TİKA Kosova'da İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kosova'nın başkenti Priştine'de iftar verildi. Priştine'de düzenlenen iftar programına Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Başbakan Yardımcısı Emilia Rexhepi, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Sabri...