Haberler

29 Mart 2024

TİKA Kosova’da İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kosova’nın başkenti Priştine’de iftar verildi.

Priştine’de düzenlenen iftar programına Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Başbakan Yardımcısı Emilia Rexhepi, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı, NATO’nun Kosova’daki Barış Gücü (KFOR) Komutanı Özkan Ulutaş, TİKA Kosova Koordinatörü Fulya Aslan, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka’nın yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, ülkedeki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Serim, programda yaptığı konuşmaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın selamlarını ileterek başladı.

“Mübarek Ramazan-ı Şerif’e bir kez daha kavuşmamız vesilesiyle bu iftar sofrasında bir araya gelmemize vesile olan TİKA’mıza teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmasına devam eden Serim, Balkanlar’da barış ve istikrarın sürdürülmesinin, Türkiye’nin dış politikasının vazgeçilmez öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

Kosova Başbakanı Kurti, TİKA’nın Kosova’nın kalkınması için yaptığı yardımlara dikkati çekti. Kurti, “TİKA’ya sürekli desteği, mükemmel işbirliği ve Kosova’nın kalkınmasına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Büyükelçi Angılı da Kosova ile Türkiye arasındaki güçlü bağların gelecekte daha da güçlü olacağını vurguladı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Güney Afrika’da 500 Aileye Gıda Kolisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Afrika’da 500 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolileri ulaştırdı. TİKA, Ramazan yardımları programı kapsamında, Nelson Mandela'nın iki oğlu ile birlikte defnedildiği Qunu köyü ve çevresindeki Mqhekezweni, Sithebe, Mpunzane...