Haberler

01 Nisan 2024

TİKA Bangladeş’te 2500 Ramazan Kolisi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 2500 gıda kolisi dağıtıldı.

Bangladeş’te bu yıl gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında, dar gelirli aileler, yetimhanelerdeki öğrenciler, engelliler ve Arakanlı Müslümanlara yönelik yapılan yardımların ikinci ve son etabı, ülkenin güneyinde yer alan Khulna, Noakhali ve Bhola bölgeleriyle, kuzeydeki Sreemangal bölgesinde yapılan dağıtımlarla tamamlandı.

Bangladeş genelinde toplam 2500 kolinin dağıtım törenlerine, bölge milletvekilleri, belediye yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları katılım sağladı.

TİKA ayrıca Ramazan boyunca Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrindeki sığınmacı kamplarında yaşayan 1000 aileye sıcak iftar yemeği dağıtıyor.

Sonraki Haber

TİKA Sırbistan'da, 1600 Aileye Ramazan Paketi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Ramazan ayı dayanışma programı kapsamında Sırbistan’ın 20 ayrı noktasında 1600 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıtımı yapıldı. Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da TİKA...