Haberler

09 Nisan 2024

TİKA Güney Sudan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımında Bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan’da zor şartlar altında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 20 ton gıda paketi ulaştırdı.

Yaklaşık 12.000 mültecinin yaşadığı başkent Juba yakınlarındaki Gorom Mülteci Kampında zor koşullar altında yaşayan insanlara 10 ton gıda malzemesi dağıtıldı. Ayrıca, Juba’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine 8 ton ve yatılı eğitim gören yetim çocuklara da 1 ton gıda malzemesi ulaştırıldı.

Juba’da düzenlenen teslim törenine, T.C. Juba Büyükelçisi Erdem Mutaf, İslam Konseyi Başkanı Abdula Barek ve TİKA Juba Koordinatörü Abdullah Sarı katıldı.

Büyükelçi Mutaf buradaki konuşmasında, iki ülke arasındaki iş birliğinin gelişerek devamı için TİKA projelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

İslam Konseyi Başkanı Barek, Türk halkına sağladıkları desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Zimbabve’de İhtiyaç Sahipleriyle Paylaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 1.000 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA, T.C. Harare Büyükelçiliği ve Zimbabve Uluslararası Yardım Kuruluşu iş birliğinde gerçekleştirilen...