Haberler

28 Mart 2024

TİKA, Güney Sudan’da Tıp Eğitimine Destek Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Güney Sudan’da Yukarı Nil Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim malzemesi desteğinde bulundu.

Başkent Juba’da yer alan fakülte, iç karışıklıklar sebebiyle 2014 yılında Malakal şehrinden Juba’ya taşınmıştı. Fakültede zor şartlar altında eğitim alan 1500 öğrenci için projektör, stetoskop, tansiyon aleti, termometre, laboratuvar önlüğü ve insan vücut anatomisini gösteren eğitim malzemeleri temin edildi.

Malzemelerin teslim törenine, Türkiye’nin Juba Büyükelçisi Erdem Mutaf, TİKA Juba Koordinatörü Abdullah Sarı, Yüksek Öğrenim Eğitim Bakanı Müsteşarı Profesör Adil Atenesio, üniversite yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Büyükelçi Mutaf, konuşmasında Türkiye ile Güney Sudan arasındaki ilişkilerin önemine değinerek TİKA projelerinin ülkeler arasındaki iş birliğinin gelişmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

Yüksek Öğrenim Eğitim Bakanı Müsteşarı Profesör Atenesio da verilen destekten dolayı TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA “Gazze Ramazan Mutfağı” ile Ramazan Yardımlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı ve Ramazan bayramı boyunca Gazze’de planlanan günlük 2.000 kişilik sıcak yemek dağıtımı devam ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında başlayan Gazze savaşı neticesinde bugüne kadar 32.500 Filistinli...